image Drejtori i AKI-së raporton në komision parlamentar për helmimet në Deçan - Sinjali

Drejtori i AKI-së raporton në komision parlamentar për helmimet në Deçan

news image

Drejtori i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Petrit Ajeti, do të raportojë sot në Komisionin parlamentar për Mbikëqyrjen e AKI-së, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu ka njoftuar dje, kryetarja e këtij komisioni, deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu.

Raportimi i tij do të nis në orën 09:00.

Që nga e shtuna, mbi një mijë banorë të komunës së Deçanit janë helmuar dhe dyshimet e para janë se shkaku i helmimit të tyre është uji i pijes./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin