COVID-19

Të infektuar

1194

Të shëruar

884

Të vdekur

31

Rrjete sociale/ Drejtori ekzekutiv i Twitter-it tallet me logon e re të Facebook-ut

news image

Facebook së fundmi zbuloi logon e re të kompanisë në mënyrë që të dallojë kompaninë Facebook nga aplikacioni Facebook, që konsumatorët të mund të përceptojnë lehtësisht produktet që vijnë nga monoliti i korporatës.

Jack Dorsey, Drejtori i Përgjithshëm i Twitter, u tall me ri-dizajnimin duke postuar në Twitter.

Referencat në postimin e Dorsey-t ka të bëj me bërjen e shkronjave të mëdha në logo.

Një çudi tjetër është se logoja e re vetëm me tekst do të shtohet në shërbime të ndryshme që posedon Facebook, veçanërisht Instagram dhe WhatsApp.

Një etiketë “Nga FACEBOOK” së shpejti do të shfaqet nën faqe të ndryshme për t’i kujtuar vazhdimisht përdoruesit, kompaninë mëmë që fshihet pas aplikacionit.

Dorsey nuk turpërohet të shprehë problemet e tij me Mark Zuckerberg dhe Facebook.

Javën e kaluar, ai njoftoi se Twitter nuk do të lejojë asnjë reklamë të paguar politike të promovohet në faqe, për dallim nga politika e Facebook për mos kontrollimin e fakteve që tërhoqi kritika të mëdha.

Zuckerberg kishte mbrojtur argumentin që Facebook nuk duhet të censurojë politikanët, por Dorsey argumentoi se vendimi nuk ka të bëjë me shprehjen e lirë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: