image Drecun: Fajtor është Albin Kurti dhe VV që po dëshiron postin e presidentit dhe të kryeministrit - Sinjali

Politikë/ Drecun: Fajtor është Albin Kurti dhe VV që po dëshiron postin e presidentit dhe të kryeministrit

news image

Kryetari i të ashtuquajturit Komision Parlamentar për Kosovën së Serbi, Milovan Drecun, është deklaruar për ‘ngërçin’ mes LDK-së dhe VV-së për koalicion qeverisës.

Ai fajtor kryesor për këtë situatë e ka bërë Albin Kurtin dhe Lëvizjen Vetëvendosje që sipas ti, po dëshiron dy postet më të rëndësishme, atë të presidentit dhe kryeministrit.

Më tutje në Televizionin Pink në Serbi, ai ka thënë se për qytetarët serb në Kosovë janë të lodhshme lojërat politike që janë duke u bërë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: