image Donnarumma kapet me tifozët e Milanit pasi e ofenduan italianin me të përfunduar ndeshja ndaj Anglisë - VIDEO - Sinjali

Donnarumma kapet me tifozët e Milanit pasi e ofenduan italianin me të përfunduar ndeshja ndaj Anglisë – VIDEO

news image

Gianluigi Donnarumma u bë cak i ofendimeve nga një tifoz italian pas barazimit pa gola të Azzurrit me Anglinë.

Portieri 23-vjeçar italian pati një ndeshje të mirë kundër ‘Tre Luanëve’ mbrëmjen e djeshme, duke bërë katër pritje dhe duke realizuar 32 nga 42 pasiimet e tij. Donnarumma ka dëshmuar vazhdimisht se është në formë për Azurët pavarësisht nga problemet e tjera të skuadrës në javët e fundit.

Siç theksohet nga Calciomercato.com, shumë fansa po i kërkonin Donnarummës një foto ose autograf pas barazimit të Azurëve në Nations League me Anglinë mbrëmë, por njëri vendosi të vepronte; një mbështetës në turmë vendosi të thërrasë një sërë fyerjesh ndaj portierit italian, i cili nga ana e tij ndaloi dhe i tha burrit të ndalonte.

Pas disa sekondash bisedë, portieri i Paris Saint-Germain u ndal me disa tifozë të tjerë, duke u mbështetur nga stafi i Azzurrit.

Donnarumma u grind me tifozët e Milanit pas vendimit të tij për të mos rinovuar kontratën me klubin, diçka që tifozët nuk e morën aspak mirë.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: