image Dogana e Kosovës sekuestron qindra litra vaj me origjinë nga Serbia

Siguri

Dogana e Kosovës sekuestron qindra litra vaj me origjinë nga Serbia

news image

Njësitet e anti-kontrabandës së Doganës, në rajon të Mitrovicës kanë identifikuar një automjet të dyshimtë dhe me rastin e ndalimit janë gjetur mallra të kontrabanduar me origjinë nga Serbia.

Në automjet janë gjetur 675 litra vaj ushqimor, njofton Dogana, përcjell Sinjali.

Sipas Doganës së Kosovës, mallrat dhe automjeti janë sekuestruar si dhe ka filluar procedura kundërvajtëse.

No photo description available.

/GazetaSinjali/