image Dogana e Kosovës konfiskon qindra litra vaj me origjinë nga Serbia
[wp-story id="814678"]

Siguri

Dogana e Kosovës konfiskon qindra litra vaj me origjinë nga Serbia

news image

Në kuadër të planit operativ, sot njësitet anti-kontrabandë të Doganës së Kosovës, kanë arritur që të identifikojnë një automjet që transportonte mallra të kontrabanduara.

Në këtë plan operativ është zbuluar një rast i kontrabandimit të 615 litrave vaj ushqimor, me origjinë nga Serbia, shkruan Gazeta Sinjali.

Automjetet dhe mallrat janë sekuestruar derisa ka filluar procedura kundërvajtëse.

May be an image of outdoors

/GazetaSinjali/