image Detaje të reja nga vrasja e biznesmenit shqiptar/ Policia gjen telefonin e tij - Sinjali

Detaje të reja nga vrasja e biznesmenit shqiptar/ Policia gjen telefonin e tij

news image

Telefoni i biznesmenit Ruzhdi Hoxha çoi në gjetjen e trupit të tij të pajetë dje në Dajt.

BalkanWeb raporton se telefoni i viktimës ishte gjetur përtokë në zonën pranë Shkollës së Bashkuar nga një taksist.

Ky i fundit mësohet se e kishte shitur celularin në një servis telefonash në kryeqytet. Bëhet e ditur se telefoni, duke qenë se nuk kishte pin, një nga teknikët e servisit kishte bërë me të një thirrje telefonike. Ka qenë pikërisht kjo telefonatë që sinjalizoi policinë, e cila lokalizoi vendin e servisit dhe e sekuestroi atë si provë materiale.

Pasi është identifikuar taksisti, ai kishte deklaruar dhe vendin se ku e kishte gjetur dhe nga ky moment policia filloi kërkimet në zonën e Dajtit.

Nga lëvizja e telefonit të viktimës, policia zbuloi dhe vendin ku ishte vrarë dhe mbuluar me zhavor e gurë Ruzhdi Hoxha. Kujtojmë se si i dyshuar për krimin është arrestuar Ferdinand alias Fredi Rrushi. Ky i fundit thuhet se ka lidhje me pjesëtarë të grupeve kriminele si H. Gj.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin