image Demiri: Erdogan mund të ndërmjetësojë në dialogun Kosovë–Serbi

Politikë

Demiri: Erdogan mund të ndërmjetësojë në dialogun Kosovë–Serbi

news image

Turqia dhe presidenti i saj Rexhep Taip Erdogan mund të përfshihen në dialogun mes Kosovës dhe Serbisë që ndërmjetësohet nga Bashkimi Evropian.

Këtë e ka konfirmuar kryekëshilltari i presidentit turk për Ballkanin, shqiptari Sabri Demiri, i cili nuk e ka mohuar mundësinë e një takimi Erdogan-Kurti-Vuçiq.

Demiri ka lënë të kuptohet se Erdogan po pret që të shohë se çfarë rezultati drejt marrëveshjes finale mund të çojnë takimet e nivelit të lartë në Bruksel dhe pastaj të përfshihet si ndërmjetësues në dialog.

/GazetaSinjali/