image Delja e egër gjendet e sëmurë në pyll, qethet dhe merr pamje krejtësisht tjetër - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

97.996

Të shëruar

82.064

Të vdekur

1.988

Delja e egër gjendet e sëmurë në pyll, qethet dhe merr pamje krejtësisht tjetër

news image

Një dele e egër dhe e sëmurë, e quajtur Baarack, është gjetur në një pyll në Australi, shkruan Gazeta Sinjali.

Ajo peshonte 35 kilogramë, njofton Reuters. Sipas ekipeve të shpëtimit, ajo peshonte gati sa gjysma e peshës së një kanguri të rritur.

Për më shumë se një vit, ajo nuk ishte qethur fare. Kjo dele u qeth nga ekipet e shpëtimit dhe mori pamje kretësisht tjetër, derisa po vazhon të trajtohet nga veterinarët.

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: