image Deklaratat e Kurtit dhe Haxhiut drejtuar gjyqtarëve, KGJK thërret konferencë për media

Drejtësi

Deklaratat e Kurtit dhe Haxhiut drejtuar gjyqtarëve, KGJK thërret konferencë për media

news image

Këshilli Gjyqësor i Kosovës ka thirrur konferencë për media për nesër nga ora 10:30.

Kjo pas deklaratave të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe ministres së Drejtësisë, Albulena Hahxiu të të cilët akuzuan gjyqtarët për përformancë të dobët në dhënien e dënimeve meritore për kriminelët.

“Këshilli Gjyqësor i Kosovës, me qëllim të informimit drejtë të opinionit publik lidhur me zhvillimet e fundit, përfshirë edhe qëndrimet e Këshillit lidhur me deklaratat e Kryeministrit dhe Ministres së Drejtesisë për punën e sistemit gjyqësor, me datën 5 shtator 2022, me fillim nga ora 10:30 organizon Konferencë për Media në ndërtesën e Këshillit Gjyqësor, rruga “Luan Haradinaj”, Prishtinë”, thuhet në njoftim.

“Ftojmë mediat që të ndjekin konferencën ku edhe mund të parashtrojnë pyetje për çështjet e ndërlidhura me efikasitetin dhe qëndrimet zyrtare të Këshillit për vetingun”, përmbyllet njoftimi.

/GazetaSinjali/