image Datat zyrtare të gjysmëfinaleve të Kupës së Italisë

Futboll

Datat zyrtare të gjysmëfinaleve të Kupës së Italisë

news image

Derbi i parë gjysmëfinal i Kupës së Italisë ndërmjet Milanit dhe Interit do të luhet të martën më 1 mars në orën 21:00.

Kuqezinjtë u kualifikuan duke mposhtur Lazion 4-0, zikaltërit falë fitores 2-0 ndaj Romës të ish-Mourinhos.

Të mërkurën e 2 marsit do të jetë radha e gjysmëfinales tjetër, ku do të shohim Fiorentinën që eliminoi Atalantën dhe Juventusin që mundi 2-1 Sassuolo-n.

Dusan Vlahovic është gati të rikthehet në Franchi, në atë stadiumin e tij deri pak ditë më parë

Gazeta Sinjali Sporti