image Dardanët stërviten në Prishtinë, para nisjes për në Greqi

Futboll

Dardanët stërviten në Prishtinë, para nisjes për në Greqi

news image

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar stërvitjen e fundit në stadiumin “Fadil Vokrri” para nisjes për në Athinë.

Stërvitja e sotme ka qenë mjaft intensive, ku të pranishëm ishin të gjithë futbollistët, me përjashtim të portierit Visar Bekaj, i cili pushoi për shkak të një shqetësimi të lehtë në shpinë.

Përkushtimi i futbollistëve ishte maksimal, derisa tashmë është rikthyer edhe energjia pozitive, pas zhgënjimit të përjetuar me humbjen e miqësores ndaj Jordanisë.

Përveç ushtrimeve të zakonshme fizike dhe lojës në gjysmëfushë, përzgjedhësi Gliha ka punuar edhe në aspektin tekniko-taktik.

/Gazeta Sinjali Sporti/