image Danilo refuzoi tre gjigantët evropian, për të zgjatur kontratën me Juventusin

Futboll

Danilo refuzoi tre gjigantët evropian, për të zgjatur kontratën me Juventusin

news image

Para nënshkrimit të zgjatjes së kontratës së tij me Juventusin, mbrojtësi brazilian Danilo kishte një listë të admiruesve që përfshinte Manchester United, Bayern Munich dhe Atletico Madrid, sipas raportimeve në Spanjë.

Gazeta spanjolle Relevo pretendon se Danilo kundërshtoi një rikthim në Manchester në favor të vazhdimit me Juventusin, pavarësisht nga sanksionet e mundshme që mund të priten për bardhezinjtë.

Danilo është i njohur me qytetin e Mançesterit që nga koha e tij nën drejtimin e Pep Guardiolës në City para kalimit të tij në Allianz Stadium si pjesë e një marrëveshjeje shkëmbimi për Joao Cancelo në 2019.

Kontrata e mëparshme e Danilos në Allianz Stadium skadoi në vitin 2024, por ofertat nga Spanja dhe Gjermania ishin gjithashtu në tryezë, sipas raportit. Megjithatë, 31-vjeçari ka preferuar të qëndrojë me Zonjën e Vjetër.

Relevo raporton se perspektiva për të luajtur potencialisht pa futbollin evropian sezonin e ardhshëm nuk ishte kurrë një problem.

Qëndrimi në Torino ishte prioriteti kryesor për Danilo, i cili konsideron se qyteti ofron ekuilibrin e përsosur mes jetës dhe futbollit.

Lideri i pakënduar i Juventusit përmend Gianluigi Buffon si idhullin e tij dhe me sa duket nuk ka menduar kurrë për asgjë tjetër përveç rinovimit të kontratës së tij. Marrëveshja e re e Danilos zgjat deri në verën e vitit 2025.

/GazetaSinjali/