image Dalin pamje nga atentati në Durrës - momenti kur prokurori nxirret i gjakosur nga makina - Sinjali

Shqipëri/ Dalin pamje nga atentati në Durrës – momenti kur prokurori nxirret i gjakosur nga makina

news image

Prokurori i Durrësit Arjan Ndoja, është bërë shënjestër e një atentati me armë zjarri pasditen e sotme.

Sipas informacioneve paraprake, ai shoqërohej në makinë nga Aleksandër Laho, i njohur ndryshe edhe si Landi Muharremi, një person me precedentë penale dhe nga shoferi Andi Maloku, i cili ka mbetur po ashtu i plagosur dhe në gjendje kritike për jetën është dërguar në Spitalin e Traumës në Tiranë për ndihmë më të specializuar mjekësore.

Mësohet se Laho është person me precedentë penale, një nga personat që ka rrahur një biznesmen në vitin 2016.

Të plagosurit janë dërguar në spitalin e Durrësit, teksa prokurori Ndoja, i qëlluar me 2 plumba, është jashtë rrezikut për jetën./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: