image Daku në formacionin e javës në Kroaci me notën më të lartë

Futboll

Daku në formacionin e javës në Kroaci me notën më të lartë

news image

Futbollisti kosovar, Mirlind Daku duket se ka arritur të gjej formën e tij tek Osijek.

Dje ai hyri si zëvendësues dhe arriti të shënoj dy gola kundër HNK Goricas.

Agjencia e statistikave “SofaScore” ka publikuar 11-shen më të mirë të javës për Ligën e Kroacisë.

Mirlind Daku ishte pjesë e 11-shes dhe futbollisti me notën më të madhe 8.5.

/Gazeta Sinjali Sporti/