image Cunami i shkaktuar nga dridhjet në Turqi, qytetet mbushen me ujë - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

39596

Të shëruar

25001

Të vdekur

1016

Cunami i shkaktuar nga dridhjet në Turqi, qytetet mbushen me ujë

news image

Pak minuta më parë një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.6 ka goditur Turqinë.

Tashmë kanë dal pamjet e shembjes së ndërtesave dhe cunami që u shkaktua si rezultat i dridhjeve, ku sasia e madhe e ujit të detit ka vërshuar qytetet turke.

Disa video shfaqin rrugët e qytetit të mbushur me ujë,e autoritetet kompetente kanë lëshuar alarmin për një cunami tjetër të mundshëm.

Ekipet e shumta të shpëtimit kanë dalë në vendin e ngjarjes për të ndihmuar qytetarët. /Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: