image Rashit Qalaj, deputeti më i ri i PDK-së në Kuvendin e Kosovës

Rashit Qalaj, deputeti më i ri i PDK-së në Kuvendin e Kosovës

news image

Partia Demokratike e Kosovës pritet t’i ketë dy deputetë të rinj në grupin e saj parlamentar.

Kjo pasi kandidati i PDK-së për kryetar të Mitrovicës së Jugut, Bedri Hamza ka arritur t’i fitojë zgjedhjet pa balotazh në këtë komunë.

Ndërsa, njëjtë edhe kandidati tjetër i këtij subjekti, Fadil Nura ka arritur t’i fitojë zgjedhjet pa balotazh në Skenderaj.

Vendin e tyre pritet ta zënë, Rashit Qalaj, ish-drejtori i Policisë së Kosovës, dhe Isak Ibrahimi./GazetaSinjali/