image Çiftet e para në Kupën e Kosovës te Femrat
[wp-story id="814678"]

Basketboll

Çiftet e para në Kupën e Kosovës te Femrat

news image

Pas përfundimit së stinorit vjeshtor në Superligën e Femrave janë formuar grupet e Kupës së Kosovës në konkurrencën e femrave, sipas renditjes së klasifikimit dhe sistemit të Bergerit.

Prishtina dhe Penza janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës, si lidere të Grupeve përkatëse.

Këto janë dy grupet me skuadrat pjesëmarrëse:

Grupi A
Prishtina
Vëllaznimi
Trepça

Grupi B
Penza
Bashkimi
Kastrioti

Në rrethin e parë të Kupës së Kosovës takohen:

18/19 Dhjetor 2021

Vëllaznimi – Trepça

Bashkimi – Kastrioti

/Gazeta Sinjali Sporti/