image Çfarë shkroi Edi Rama në muzeun e luftës në Kiev?

Shqipëri

Çfarë shkroi Edi Rama në muzeun e luftës në Kiev?

news image

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ndodhet në kryeqytetin ukrainas, në Kiev, bashkë me kryeministrin e Mali të Zi, Dritan Abazoviq.

Rama, përveç se ka parë nga afër të bëmat e Rusisë në agresionin e nisur që nga 24 shkurti, kryeministri shqiptar ka vizituar edhe muzeun e luftës në Kiev dhe ka bërë një shkrim në librin e këtij muzeu, shkruan Gazeta Sinjali.

Le ta ndalë bota këtë horror dhe Ukraina le të dalë nga kjo e rilindur“, ka shkruar kryeministri shqiptar, Rama.

/GazetaSinjali/