image Ceremonia e çmimeve Grammy shtyhet për në mars - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

68.351

Të shëruar

59.438

Të vdekur

1.592

Ceremonia e çmimeve Grammy shtyhet për në mars

news image

Një nga ceremonitë më të rëndësishme në industrinë muzikore, “Grammy Awards 2020”, u shty për shkak të koronavirusit.

Ndarja e çmimeve do të zhvillohej në 31 janar, por për shkak të rritjes në SHBA, veçanërisht në Los Angeles, u shty në 14 mars.

Listën e nominimeve në Grammy e kryeson Beyonce, Taylor Swift dhe këngëtarja shqiptare Dua Lipa.

Një sërë ceremonish të tjera prestigjioze si Oscars, Golden Globes dhe Brit Awards, gjithashtu janë shtyrë nga pandemia.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: