image Travel -

Jetë

news image
Superjahti i miliarderit amerikan mbërrin në Portin e Durrësit, furnizohet me 100 mijë litra naftë
Travel
news image
Dron nënujor me inteligjencë artificiale për të studiuar brezin masiv koralor të Australisë 
Travel
news image
“Është si të kthehesh pas në kohë” – The Guardian vjen me reportazh për Shqipërinë
Travel
news image
Një vit pas aksidentit vdekjeprurës të Titanit, eksploruesit përgatiten për t’u kthyer në thellësitë e Oqeanit Atlantik
Travel
news image
67 vite në qiell, vdes në moshën 88-vjeçare stjuardesa më jetëgjatë në botë
Travel
news image
Ky është plazhi më i mirë në Evropë, por nuk është një vend tipik për pushime verore
Travel
news image
Zbulim alarmues në Antarktidë, gjenden qindra pinguinë të ngordhur
Travel
news image
Këto janë vendet që vendosën tarifë turizmi në 2024
Travel
news image
Për fundjavat e ngrohta, këto janë destinacionet ideale
Travel
news image
Gazeta britanike: Butrinti, një ndërthurje e rrënojave antike dhe shkëlqimit natyror
Shqipëri
news image
Lista e qyteteve ku vizitorët më 2024 duhet të paguajnë ‘taksën e turistit’
Travel
news image
Muzeu i Luvrit rrit çmimin e biletave me 5 euro
Travel
news image
Zbuloni 10 shpella të mrekullueshme
Travel
news image
Nëse vizitoni Gjibraltarin këto janë 13 gjëra që me siguri nuk i keni ditur për të
Travel
news image
10 vendet turistike më të bukura në botë
Travel
news image
Traditat dhe zakonet që e dallojnë Japoninë nga shtetet tjera
Kuriozitete