image Fakte -

Fun

news image
Studimi: Plastika në produktet e përditshme mund të shkaktojë lindje të parakohshme
Fakte
news image
Studimi: Noti në ujë të ftohtë mund të zvogëlojë simptomat e menopauzës
Fakte
news image
Studimi: Konsumimi i kafesë në mbrëmje nuk ndikon në cilësinë e gjumit
Fakte
news image
Studimi: Ngasja me biçikletë për në punë zvogëlon rrezikun e depresionit
Fakte
news image
I fshehur për mijëra vjet, gjendet qytet i madh antik i mbuluar nga bimësia në Amazonë
Fakte
news image
Studimi zbulon se në cilën orë të ditës lindin shumica e foshnjave
Fakte
news image
Teleskopi sjell pamje spektakolare, “James Webb” po ripërcakton pikëpamjen për universin
Fakte
news image
Sa lloje qelizash ka në trurin tonë? Zbulimi i ri do të identifikojë shkakun e Alzheimer dhe Parkinson
Fakte
news image
Këto janë 4 karakteristikat e liderëve të suksesshëm
Fakte
news image
Shkencëtarët pohojnë: Kjo është koha e ditës kur bëjmë më shumë gabime në punë
Fakte
news image
Studim: Njerëzit që jetojnë dhe qëndrojnë në më shumë gjelbërim plaken më ngadalë
Fakte
news image
Brenda 50 viteve Mesdheu do të bëhet shumë i nxehtë, rrezikon të zhduket peshku ton
Fakte
news image
Hulumtim: 1 në 3 punëtorë në mbarë botën mendojnë ta ndërrojnë punën, kërkojnë paga më të mira
Fakte
news image
Vdekja në gjumë: Shkaqet dhe rreziqet e mundshme të vdekjes natën
Fakte
news image
Këta janë 9 fëmijët gjeni të epokës sonë, njëri kreu operacionin e parë në moshën 7-vjeçare
Fakte
news image
Cili është lumi më i gjatë në botë? Ekspedita e re synon të zgjidhë njëherë e mirë debatin
Fakte