image Bursa e Moskës do të mbetet e mbyllur më 9 mars
[wp-story id="814678"]

Botë

Bursa e Moskës do të mbetet e mbyllur më 9 mars

news image

Bursa e Moskës do të mbetet e mbyllur më 9 mars, ky ka qenë njoftimi i Bankës Qendrore Ruse në një deklaratë të martën.

Sipas deklaratës, do të lejohen vetëm operacione të kufizuara, shkruan CNN.

Shkëmbimi është mbyllur që nga 28 shkurti, pasi Shtetet e Bashkuara, Bashkimi Evropian dhe aleatët e tjerë perëndimorë vendosën sanksione dhe rubla ruse ra në nivele rekord ndaj dollarit amerikan.

/GazetaSinjali/