image Burri lidhet me zinxhirë dhe rrahet me kamxhik nga talebanët, u akuzua për vjedhjen e një telefoni (VIDEO) - Sinjali

Burri lidhet me zinxhirë dhe rrahet me kamxhik nga talebanët, u akuzua për vjedhjen e një telefoni (VIDEO)

news image

Një burrë bërtet derisa është i lidhur dhe rrihet brutalisht nga talebanët në Kabul, pasi u akuzua për vjedhjen e një telefoni celular.

Pamjet tregojnë burrin që rrudhos dhe ulërin nga dhimbja teksa goditet mbi shpatulla me kamxhik, ndërsa është i lidhur me një shenjë komunikacioni me shtrëngime metalike krahëve.

Rrahja ndodhi gjatë fundjavës, para Ministrisë së Arsimit në Kabul, pasi burri u akuzua për vjedhjen e një telefoni, sipas rrëfimeve të dëshmitarëve.

Ai rrihet në publik nga luftëtarët talebanë, ndërsa islamistët zbatojnë vizionin e tyre të ligjit të Sheriatit në Afganistan, raporton Dailymail.

Videoja u shfaq pasi talebanët të hënën vendosën për ndalimin e grave që punonin, pavarësisht nga garancitë publike se do të jenë më të moderuar, sesa hera e kaluar kur qeverisën gjatë viteve 1990.

/GazetaSinjali/


Shpërndaje artikullin