image Borrell e uron Kurtin: Presim ta mbyllim suksesshëm dialogun Beograd-Prishtinë
[wp-story id="814678"]

Politikë

Borrell e uron Kurtin: Presim ta mbyllim suksesshëm dialogun Beograd-Prishtinë

news image

Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Joseph Borrell, e ka uruar Albin Kurtin për marrjen e detyrës së kryeministrit.

Përmes një shkrimi në Twitter, Borrelli ia përmendi Kurtit edhe procesin e dialogut. Ai ka thënë se për rrugën evropiane të Kosovës, dialogu ka një rëndësi kruciale.

“Urime kryeministrit të ri të Kosovës Albin Kurti. Presim të punojmë së bashku për ta sjellë dialogun Beograd-Prishtinë në një mbyllje të suksesshme. Kjo është thelbësore për rrugën evropiane. BE-ja mbështet plotësisht agjendën e reformave dhe trajtimin e # COVID19”, ka shkruar Borrell. /Gazeta Sinjali/