image Borrell vonohet në takim, i tregon Kurtit që i mban dy ora dore

Politikë

Borrell vonohet në takim, i tregon Kurtit që i mban dy ora dore

news image

Në Bruksel është duke u zhvilluar takimi i përbashkët ndërmjet kryediplomatit evropian, Josep Borrell, me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Takimi po zhvillohet me ftesë të kryediplomatit evropian, Josep Borrell.

Para se të hyjnë në një takim të përbashkët Kurti dhe Vuçiq, janë takuar ndaras me Borrellin dhe me Lajçakun.

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell shihet duke treguar Kurtit se i mban dy ora, duke i bërë të qeshin atë Lajçakun.

Pas diskutimit për ora, Kurti e Borrell kanë realizuar fotografitë e përbashkëta.

Kurtiiii

/GazetaSinjali/