image BMW rrotullohet në Brezovicë, shkak mospastrimi i rrugës nga bora (VIDEO)

Siguri

BMW rrotullohet në Brezovicë, shkak mospastrimi i rrugës nga bora (VIDEO)

news image

Një veturë e tipit “BMW” është rrotulluar në pasditen e së martës në Brezovicë.

Deri te aksidenti duket se ka ardhur për shkak të mos pastrimit të rrugës nga bora.

Në videon që ka dërguar një qytetar, dëshmitar i rastit, shihet se në pjesën ku është aksidentuar vozitësi i BMW rruga kryesore ishte e mbuluar me borë.

Siç duket organet përgjegjëse nuk e kanë kryer punën e tyre.

Kujtojmë që nga orët e vona të natës së kaluar reshjet e borës nuk kanë të ndalur dhe një pjesë e madhe e Kosovës, sidomos malore, është veshur me ngjyrën e bardhë.

/GazetaSinjali/