image Bideni shëtitet pak me biçikletë para diskutimeve për luftën me liderët evropianë

Botë

Bideni shëtitet pak me biçikletë para diskutimeve për luftën me liderët evropianë

news image

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden dhe Zonja e Parë, Jill Biden kanë bërë një xhiro me biçikletë në Delaware.

Ky ishte një moment i shkurtër argëtimi për presidentin amerikan, para diskutimeve për luftën në Ukrainë.

Biden do të udhëtojë në Bruksel dhe më pas në Varshavë për t’u takuar me presidentin francez, Emmanuel Macron, kancelarin gjerman, Olaf Scholz, kryeministrin iltalian, Mario Draghi dhe atë britanik Boris Johnson.

/GazetaSinjali/