image Biden ua uron myslimanëve Fitër Bajramin
[wp-story id="814678"]

Botë

Botë/ Biden ua uron myslimanëve Fitër Bajramin

news image

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit.

Ai ka uruar që kjo ditë të jetë e mbushur me gëzim dhe suksese, anipse nuk mund të jemi së bashku për të festuar.

“Jill Biden dhe unë ju urojmë një festë të sigurt dhe të ngrohtë për miqtë dhe fqinjët tanë myslimanë. Edhe pse nuk mund të jemi të gjithë së bashku për të festuar, shpresojmë që kjo ditë të jetë e mbushur me gëzim dhe sukses për vitin që do të vijë”./Gazeta Sinjali/

As Ramadan draws to an end, Dr. Jill Biden and I want to wish a safe and warm celebration to our Muslim friends and…

Posted by Joe Biden on Saturday, May 23, 2020