image Biden: President nuk do të jem deri më 20 janar, por mesazhi im është që t’i bartni maskat

Botë

Biden: President nuk do të jem deri më 20 janar, por mesazhi im është që t’i bartni maskat

news image

Presidenti më i ri dhe i 46-të në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është demokrati, Joe Biden, shkruan Gazeta Sinjali.

Biden përmes një postimi në Twitter u ka bërë thirrje qytetarëve të tij që t’i bartin maskat në parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

Ai gjithashtu tregoi se detyrën si president do ta marrë më 20 janar.

“President nuk do të jem deri më 20 janar, por mesazhi im për secilin sot është: bartni maskë”, ka shkruar ai. /Gazeta Sinjali/