image Biden i rikthehet sërish punës në Shtëpinë e Bardhë

Botë

Biden i rikthehet sërish punës në Shtëpinë e Bardhë

news image

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, është rikthyer sërish në punën e tij, pas një pauze të shkurtër që pati për shkaqe shëndetësore.

Sekretaria për media në Shtëpinë e Bardhë, Jen Psaki, në një intervistë për media ka deklaruar se Biden e kishte telefonuar zëvendëspresidenten Kamala Harris se ishte mirë me shëndetin dhe mund t’i kthehej punës.

Harris ishte presidente e shtetit për pak minuta pasi Biden ia kishte deleguar detyrën për shkak se nuk ndjehej mirë, raportojnë mediat e huaja.

Biden do të qëndroj në Qendrën Mjekësore Ushtarake Kombëtare Walter Reed derisa të përfundon të gjithë trajtimin./GazetaSinjali/

A portion of letters sent to House Speaker Nancy Pelosi and President Pro Tempore of the Senate Patrick Leahy from President Joe Biden are seen Nov. 19, 2021, in Washington. Biden briefly transferred power to Vice President Kamala Harris on Friday when he underwent a “routine colonoscopy" at Walter Reed National Military Medical Center, the White House said.