COVID-19

Të infektuar

1123

Të shëruar

847

Të vdekur

30

Futboll/ Bayern Munchen respekton rregullat e OBSH-së, mban distancën me Dortmundin

news image

Skuadra e Bayern Munchen ka shënuar fitore bindëse kundër Frankfurtit me rezultat 5:2.

Golat për bavarezët I shënuan: Goretzka, Muller, Leëandoëski, Davies dhe një autogol nga Hinteregger, transmeton Gazeta Sinjali.

Kurse për Frankfurtin dy golat I shënoi Hingeregger, por që nuk patën peshë në fund të ndeshjes.

Me këtë fitore, Bayern Munchen vazhdon të mbajë distancën prej katër pikësh ndaj Dortmundit.

Bavarezët kanë 61 pikë, kurse Dortmund 57 pikë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin