image Bajrami: I kemi fy praktikantët kur i kemi quajtë ”Qeveri e praktikantëve”, ata megjithatë punojnë diçka
[wp-story id="814678"]

Politikë

Bajrami: I kemi fy praktikantët kur i kemi quajtë ”Qeveri e praktikantëve”, ata megjithatë punojnë diçka

news image

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka risjellur në kujtesë kohën kur për shkak të pandemisë ishin mbyllur shkollat në tërë vendin.

Tani, sipas saj, në kushte normale, që një muaj nuk mbahet mësim dhe qeveria, MAShT-i nuk marrin asnjë përgjegjësi.

“I kemi fy praktikantët kur ju kemi quajtë ”Qeveri e praktikantëve”, praktikantët megjithatë punojnë diçka”, ka shkruar ndër të tjera Bajrami, përcjell Sinjali.

Postimi i plotë i saj:

Me 11 mars 2020, me vendim të Qeverisë u mbyllën shkollat në tërë vendin, për shkak të pandemisë COVID-19.

Me 23 mars d.m.th. vetëm pas 12 ditëve, filloj e-mësimi në RTK.

Tani në kushte normale, që një muaj nuk mbahet mësim dhe Qeveria, MASHTI nuk marrin asnjë përgjegjësi.

Për popullistët është më rëndësi që Kurti e ”gjunjëzoj” Jasharajn.

Çka me miliona orë mësimi të humbura për plot 318 mijë fëmijë të këtij vendi?

I kemi fy praktikantët kur ju kemi quajtë ”Qeveri e praktikantëve”, praktikantët megjithatë punojnë diçka.

/GazetaSinjali/