image Arsyeja pse ju duhet një birrë në plazh

Këshilla

Arsyeja pse ju duhet një birrë në plazh

news image

Për të siguruar një nxirje të mirë në plazh, përveç pjeprit dhe karotës, të cilat janë të njohura për përmbajtjen e lartë të betakarotenit, edhe birra është një aleate mjaft e mirë për nxirjen e lëkurës. Nëse keni plane për të shkuar në plazh këtë fundjavë, mos harroni birrën me vete, transmeton Gazeta Sinjali.

Si ta përdorësh ?

Së pari duhet ta lyesh trupin me krem, dermatologët vazhdojnë të këshillojnë që të përdorësh krem me Spf të lartë në varësi edhe të tipit të lëkurës.

Pasi e ke lyer të gjithë trupin me kremin mbrojtës dhe e ke lënë për disa minuta, fillo ta lyesh me birrë (nuk është e rëndësishme marka), por duke mos e tepruar me masën, sepse mund të ndikojë në djegien e lëkurës./Gazeta Sinjali/