image Stuhia përfshin bregdetin, pushuesit largohen nga plazhi i Durrësit (VIDEO)

Stuhia përfshin bregdetin, pushuesit largohen nga plazhi i Durrësit (VIDEO)

news image

Një stuhi me erëra të forta dhe reshje shiu lokale ka përfshirë mesditën e sotme zonat bregdetare në Shqipëri.

Në një video të publikuar nga Meteo Balkan, shihen se si pushuesit largohen nga plazhi i Durrësit për shkak të erërave të forta.

Aty shihen pushuesit duke u larguar me shpejtësi, pasi era ka ngritur rërën e plazhit dhe objekte të tjera duke paraqitur rrezik për njerëzit.

Deti gjithashtu duket i dallgëzuar këtë të premte. Kjo situatë ka bërë që plazhet të braktisen nga pushuesit, me shpresën se moti do të përmirësohet në orët në vazhdim.

/GazetaSinjali/