image Plazhi i Shëngjinit plot, pushuesit të kënaqur me çmimet

Shqipëri

Plazhi i Shëngjinit plot, pushuesit të kënaqur me çmimet

news image

Plazhi është plot ndërsa shumë prej plazhistëve shprehen të kënaqur. Janë kryesisht shqiptarë të Kosovës që kanë zgjedhur të pushojnë në Shëngjin. Rritja e çmimeve ka qenë e lehtë.

Pushuesit bëjnë diferencën mes atyre që jetojnë jashtë dhe brenda vendit.

Operatorët turistikë në Shëngjin kanë ndryshuar strategji. Mënyra që kanë gjetur për të tërhequr turistë janë paketat turistike.

Ecuria e deritanishme e sezonit po i kënaq, shkruan abcnews.

Në plazhin e Tales çmimet janë dhe më të favorshme. Dhomat variojnë nga 3 mijë lekë në 50 euro nata, ndërsa çadrat nga 400 ne 600 lekë.

/GazetaSinjali/