image Arsenal ofron Xhakën për lojtarin e Leicesterit

Futboll

Sport/ Arsenal ofron Xhakën për lojtarin e Leicesterit

news image

Trajneri i ri i Arsenalit, Mikel Arteta kërkon përforcime të menjëhershme në janar ndërsa ka gati edhe listen e largimeve, ku mes emrave është edhe futbollisti nga Kosova, Granit Xhaka.

Mesfushori i Arsenalit ka oferta të shumta në Europë, por klubi mësohet se dëshiron ta përdorë për të arritur te një emër tjetër.

Wilfred Ndidi i Leicester ka impresionuar Arsenalin, i cili pritet që në janar të bëjë një ofertë 40 milionë paund dhe kartonin e Granit Xhakës për Leicester./Gazeta Sinjali/