image Arsenal i hap rrugë transferimit të një sulmuesi, Pepe në bisedime me skuadrën franceze - Sinjali

Arsenal i hap rrugë transferimit të një sulmuesi, Pepe në bisedime me skuadrën franceze

news image

Arsenali është në bisedime me skuadrën franceze Nice për një lëvizje huazimi për Nicolas Pepe.

Është besuar gjatë gjithë verës se shanset e Arsenalit për të transferuar një anësor të ri në merkaton e verës mbështeteshin në largimin e Pepes nga klubi.

‘Athletic’ ka kuptuar se nënshkrimi i një lojtari anësor është fokusi kryesor i Arsenalit nga tani deri në fund të merkatos – por ata do të nënshkruajnë vetëm një lojtar që besojnë se me të vërtetë përmirëson skuadrën e ekipit të parë.

Sulmuesi adoleshent Marquinhos, i cili iu bashkua klubit nga Sao Paulo këtë verë, ndërkohë pritet të mbetet me Arsenalin në vend që të largohet si huazim.

I pyetur për Pepen këtë pasdite, Arteta tha: “Atë që mund të komunikojmë, ne e bëjmë gjithmonë kur është momenti i duhur. Ne diskutuam se kemi një skuadër të madhe dhe kemi marrë disa vendime dhe kemi lejuar disa lojtarë të largohen. Deri në fund të dritares është e mundur që çdo gjë mund të ndodhë me çdo lojtar”.

Pepe, 27 vjeç, ka luftuar për të bërë shumë ndikim në Emirates që kur u bë nënshkrimi rekord i klubit pas një lëvizjeje prej 72 milionë funtesh nga Lille në verën e 2019.

Në total ai ka bërë 112 paraqitje për klubin në të gjitha garat, duke shënuar 27 gola.

/GazetaSinjaliSport/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: