image Arrestohen dy zyrtarë të APK-së, dyshohen për keqpërdorim të pozitës

Siguri

Arrestohen dy zyrtarë të APK-së, dyshohen për keqpërdorim të pozitës

news image

Janë arrestuar dy zyrtar të Agjencionit të Pyjeve të Kosovës në Deçan pasi që dyshohen se nuk kanë marrë veprimet sipas kompetencave, shkruan Gazeta Sinjali.

Policia bën të ditur se një kamion i ngarkuar me dru rreth 12 m³ ka kaluar ilegalisht te Laura 1, Gryka e Deçanit dhe nga zyrtarët e dyshuar nuk janë ndërmarr veprime.

Drutë janë sekuestruar dhe janë dërguar në depon e Parkut Kombëtar në Deçan.

Me vendim të prokurorit dy zyrtarët e APK-së janë dërguar në mbajtje.

Ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 08:57 te Laura 1, Gryka e Deçanit./GazetaSinjali/