COVID-19

Të infektuar

5118

Të shëruar

2370

Të vdekur

108

Tech/ Apple konfirmon se koronavirusi do të ndikojë tek IPhonet

news image

Gjigandi teknologjik Apple, lajmëron se koronavirusi në kinë do të se do të ndikojë në uljen e furnizimit.

Sipas kompanisë, prodhimi dhe shitjet janë prekur tashmë dhe është kufizuar shpërndarja.

Deri më tani Apple është kompania e parë amerikane që shprehet se epidemia e koronavirusit ka goditur financat e saj, por nuk është ka bërë me dije se sa është dëmi.

Me shumicën e dyqaneve në Kinë ose po operojnë me orare të reduktuara, çka ka sjellë dhe do të sjellë uljen e shitjeve, bën me dije Apple.

Sipas specialistëve, virusi mund t’i përgjysmojë kërkesat për telefona të zgjuar që vijën nga Kina, që është tregu më i madh i këtyre pajisjeve./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: