COVID-19

Të infektuar

1194

Të shëruar

884

Të vdekur

31

Teknologji/ Apple bashkohet me një kompani tjetër për pajisjen e saj AR

news image

Kompania e njohur e teknologjisë, Apple, ka planifikuar të krijojë një pajisje AR (Realiteti i Shtuar) për disa kohë tani, dhe sipas parashikimeve të mëparshme vitin e ardhshëm, ne mund të shohim një pajisje të tillë.

DigiTimes zbulon më shumë detaje në lidhje me pajisjen AR të Applet, dhe bazuar në burimet e saj, Apple aktualisht ka angazhuar kompaninë Valve për të zhvilluar një pajisje të tillë.

Kjo është shumë interesante pasi nuk do të ishte hera e parë që Valve ka partneritet me një kompani për të zhvilluar këtë teknologji. Disa vite më parë, Valve dhe HTC zhvilluan pajisjen HTC Vive VR.

Gjithashtu, kjo nuk do të ishte hera e parë që Valve dhe Apple kanë bashkëpunuar. Këto dy kompanitë kanë punuar më parë për të siguruar mbështetje VR për macOS.

Mbetet e paqartë nëse Apple do të zhvillojë në të vërtetë pajisjen AR në lidhje me Valve, veçanërisht nëse kemi parasysh që kompania dëshiron pavarësi dhe përpiqet të jetë sa më e pak e varur nga prodhuesit e tjerë, andaj, pajisja e përfolur Apple AR duhet të merret me rezervë./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: