image Anulohet vera 2020? Italia bën prova plazhi, kordonë sigurie përreth çadrave
[wp-story id="814678"]

Botë

Pandemia/ Anulohet vera 2020? Italia bën prova plazhi, kordonë sigurie përreth çadrave

news image

Çadra me 3 metra distancë larg nga njëra-tjetra dhe me xhama ndarës. Ideja fillestare për të bërë pushime gjatë këtij viti nuk u pëlqye shumë nga italianët, kështu që në Pulja ka nisur puna për zgjidhje të tjera.

Në plazhet e jugut të Italisë po bëhen prova dhe fillimisht po provohet që çdo çadër të ketë 10 metra katrorë hapësirë, e cila do të shënohet me anë të kordonëve të sigurisë.

Italia është një nga vendet që e pësuan më së keqi nga pandemia e koronavirusit. /Gazeta Sinjali/