image Anëtarja e VV-së godet Kurtin: A krijohet “ministri në hije” kur e ke ministrinë?
[wp-story id="814678"]

Politikë

Anëtarja e VV-së godet Kurtin: A krijohet “ministri në hije” kur e ke ministrinë?

news image

Anëtarja e VV-së dhe gruaja e zëvendësministrit të Arsimit, Hatixhe Latifi-Pupovci ka reaguar pas paralajmërimit të kryeministrit Albin Kurti se ai do të jetë në krye të Komitetin Ekzekutiv për Shëndetësi.

Pupovci ka kërkuar nga Kurtin që të mos këshillohet me askënd për shëndetësi, pasi po e marrin në qafë atë dhe dikasterin e shëndetësisë.

Tutje, në postimin e saj anëtarja e VV-së ka shtuar pyetje se A krijohet “ministri në hije” kur e ke ministrinë?.

Kurse, një komentues i ka shkruar Pupovcit në postim se Kurti me kokëfortësinë tij po e merr në qafë popullin. Ajo, i kthen përgjigje duke i thënë se në qafë po e merr vetëm shëndetësinë dhe jo shtetin.

/GazetaSinjali/