image Ancelotti thotë se Guardiola është gjeni i futbollit

Futboll

Sport/ Ancelotti thotë se Guardiola është gjeni i futbollit

news image

Carlo Ancelotti e ka vlerësuar shumë trajnerin spanjoll, Pep Guardiola.

Ancelotti ka thënë se Guardiola është një gjeni i futbollit dhe se i vlerëson lartë taktikat e tij.

“Pep është trajner fantastik. Kam marrëdhënie të mira me të. Jo shumë në ndeshje, por ne e takojmë njëri-tjetrin në konferenca nganjëherë. Kemi shumë respekt për njëri-tjetrin. Në raste të caktuara, ai është gjeni sepse gjithmonë përpiqet të bëjë diçka të veçantë në fushë”, citohet të ketë thënë Ancelotti.

Manceshter City duhet ta vazhdojë ecurinë pozitive me fitore tjetër kundër Evertonit, me të cilin do të ndeshen të mërkurën./Gazeta Sinjali/