image Amerikani këndon “Hajde luj qyqek” në shqip e serbisht, ja çka komentojnë ndjekësit

Bota e Yjeve

Amerikani këndon “Hajde luj qyqek” në shqip e serbisht, ja çka komentojnë ndjekësit

news image

Një djalë amerikan me emrin Justus Reid, është bërë viral pas publikimit të një video në TikTok, kjo sepse ai këndon një këngë shqiptare, në gjuhën shqipe dhe atë serbe, transmeton Gazeta Sinjali.

Ai ka realizuar dy video me një pyetje se kush e këndon më mirë këngën ‘Hajde luj qyqek’, duke kënduar vet në dy versionet.

Shumica prej 21 mijë komenteve që mori video, ishin se kënga tingëllon më bukur shqip duke e vendosur flamurin kuq e zi, në komente.

Justus Reid ka lindur në Amerikë dhe merret kryesisht me muzikë. Ai ka mbi 249 mijë ndjekës në TikTok. /Gazeta Sinjali/

No description available.
No description available.