image Ambasada e Kosovës në Gjermani ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët
[wp-story id="814678"]

Diasporë/ Ambasada e Kosovës në Gjermani ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët

news image

Ambasada e Republikës së Kosovës në Gjermani njofton që me rastin e Festës së Fiter Bajramit, puna me palë në Ambasadë nuk do të zhvillohet të hënën me datë 25 maj, shkruan Gazeta Sinjali.

Kjo ambasadë bën të ditur se punë me palë gjatë të hënës nuk do të ketë as në Konsullatat e Kosovës në München, Stuttgart, Frankfurt, Hamburg dhe Düsseldorf.

Fitër Bajrami festohet këtë të diel, më 24 maj./Gazeta Sinjali/