image AGK-ja dënon sulmin ndaj kameramanit në veri të Mitrovicës
[wp-story id="814678"]

Kosovë

AGK-ja dënon sulmin ndaj kameramanit në veri të Mitrovicës

news image

Kameramani i portalit “Insajderi”, Jetmir Muji, është sulmuar sot paradite në Mitrovicën e veriut nga një grup i serbëve lokalë, derisa ishte duke xhiruar për një emision.

Sipas kësaj medie, Muji bashkë me gazetarin, Visar Duriqi, kanë qenë në veri për të përgatitur një emision, kur kanë parë futjen në veturë të një të riu nga disa persona.

Kur Muji e ka xhiruar ngjarjen, ai është sulmuar nga këta persona dhe ka përfunduar në Emergjencën e Spitalit në jug të Mitrovicës.

AGK-ja shpreh shqetësim dhe tronditje me sulmin, njëherësh e fton Policinë e Kosovës, që ta hetojë me urgjencë rastin dhe t’i identifikojë personat përgjegjës.

AGK-ja e dënon ashpër sulmin ndaj kamermanit, Jetmir Muji në veri të Mitrovicës Kameramani i portalit “Insajderi”,…

Posted by Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës – AGK on Thursday, November 17, 2022

/GazetaSinjali/