image Agim Veliu nuk është ministër për herë të parë
[wp-story id="814678"]

Kosovë

Qeveria/ Agim Veliu nuk është ministër për herë të parë

news image

Agim Veliu tashmë ka marrë edhe zyrtarisht pozitën e ministrit në Ministrinë e Punëve të Brendshme në Qeverinë Kurti.

Sot, rreth një orë më parë përfundoi edhe ceremonia e dorëzim-pranimit të detyrës së ministrit të ri, të cilit iu dorëza nga ish-ministri Ekrem Mustafa.

Agim Veliu, nuk është për herë të parë ministër. Ai ka qenë edhe ministër i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, gjatë mandatit 2004-2007.

Përveç Agim Veliut, edhe Vlora Dumoshi ka qenë ministre për Kulturë, Rini dhe Sport për dy muaj në kohën e qeverisjes së Isa Mustafës./ Gazeta Sinjali/