image 71 pacientë të hospitalizuar me COVID, 4 në gjendje të rëndë - Sinjali

71 pacientë të hospitalizuar me COVID, 4 në gjendje të rëndë

news image

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se bazuar në raportet e datës 18 tetor 2021, si pasojë e COVID-19, të shtirë për tretman mjekësor në klinikat COVID dhe spitalet rajonale janë 71 pacientë.

Prej tyre 34 janë me oksigjeno-terapi dhe 4 në mjekim intnesiv mjekësor, në gjendje të rënduar shëndetësore, transmeton Gazeta Sinjali.

Numri i pacientëve sipas klinikave COVID-19

Klinika Infektive, 10 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 27 pacientë post-covid-19

Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 2 pacientë

Numri i pacientëve sipas spitaleve të përgjithshme

Spitali i Prizrenit, 2 pacientë

Spitali i Gjakovës, 7 pacientë

Spitali i Gjilanit, 7 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 6 pacientë

Spitali i Ferizajt, 10 pacientë

/Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin

Etiketat kryesore: