image 6 vdekje dhe 376 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri - Sinjali

COVID-19

Të infektuar

68.351

Të shëruar

59.438

Të vdekur

1.592

6 vdekje dhe 376 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

news image

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri ka publikuar bilancin e fundit të koronavirusit, shkruan Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar gjashtë vdekje dhe 376 raste të reja me koronavirus.

Aktualisht në katër spitalet COVID,  janë duke u trajtuar 263 pacientë, prej të cilëve 27 janë në terapi intensive, kurse tre pacientë janë të intubuar./Gazeta Sinjali/


Shpërndaje artikullin